Noutăți

Concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale vacante de muncitor III cu 0,5 normă

Şcoala Gimnazială Scăeşti, județul Dolj, organizează concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale vacante de muncitor III cu 0,5 normă.

Anunț

Având în vedere situația epidemiologică la nivelul localității Scaești, conform statisticilor DSP Dolj publicate la data de 07.09.2020, Școala Gimnazială Scaești se încadrează în scenariul II (galben). Prin urmare:

• Preșcolarii, elevii din învățământul primar și elevii din clasa a VIII-a vor participa cu prezența fizică zilnică la școală, iar elevii din clasele a V-a, a VI-a și a VII-a vor participa doar la activități didactice online.
  • Preșcolarii din Valea lui Pătru vor participa la activitățile desfășurate la Grădinița Valea lui Pătru.
  • Preșcolarii din Scaești vor participa la activitățile desfășurate la sediul Școlii Gimnaziale Scaești.
  • Elevii din învățământul primar vor desfășura orele la structura Valea lui Pătru.
  • Elevii clasei a VIII-a vor desfășura orele la sediul Școlii Gimnaziale Scaești.

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A NOULUI AN ȘCOLAR SE VA DESFAȘURA DUPĂ CUM URMEAZĂ:

• Elevii de la Școala Gimnazială Scaești începând cu ora 9:00.
  • Elevii de la Școala Gimnaziala Valea lui Pătru începând cu ora 10:00.
  • Elevii vor putea fi însoțiți de UN SINGUR PĂRINTE, activitatea desfășurându-se în curtea școlii.
  • ATENȚIE! În data de 14.09.2020, elevii și părinții acestora vor fi transportați cu microbuzul școlar.
  • Purtarea măștii de protecție este obligatorie!

Începerea cursurilor în anul școlar 2020-2021

Dragi părinți, având în vedere documentele atașate, vă rugăm să ne transmiteți propunerile/punctele dumneavoastră de vedere (pe adresa de email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. - până luni, 7 septembrie 2020, orele 10:00) privind începutul noului an școlar 2020-2021 la nivelul școlii noastre.

Numai împreună, funcționând ca o adevărata echipă, putem lua cele mai bune decizii pentru copiii/elevii noștri!

Vă mulțumim pentru încrederea acordată!

Conducerea Școlii Gimnaziale SCAEȘTI

GHID pentru începerea cursurilor în anul școlar 2020-2021 - învățământul primar

GHID pentru începerea cursurilor în anul școlar 2020-2021 - învățământul gimnazial și liceal

Etapele de reînscriere, înscriere în învățământul preșcolar